Mít něco extra, být originální je na Vysočině také důležité

Pod názvem „krbová vložka“ si představme litinové vnitro krbu, které samo o sobě nefunguje. Vložka totiž potřebuje obestavění. Tak se nabízí šance vytvořit si svůj osobitý originální design, něco extra pro sebe a přesně podle svých představ. S montáží si poradí jedině odborníci, protože při neodborné montáži mohou vzniknout různé  problémy. Je nutné dbát pokynů výrobců i bezpečnostních předpisů, které definují použité materiály a technologie. Krbová vložka se obestavuje do dutiny z izolačního materiálu (kalciumsilikát, vermikulit), je důležité zajistit správný odvod spalin a celkově bezpečný provoz.

Poradím si s výběrem krbu sám/sama?

všechno je přeci na internetu

Všechny vaše dotazy rád zodpovím a poskytnu vám odborné poradenství, ať se při výběru krbu rozhodněte správně. Dále jsou vám k dispozici také naši vysoce specializovaní designéři a architekti. Nejdůležitější je zajistit správný odvod spalin a celkově bezpečný provoz a ten dokáže na místě ověřit jedině proškolený odborník. 

Myslíte, že rozhodujícím parametrem bude rozměr místnosti? Není to jediný údaj, který musíme vzít v úvahu. Důležité je i to, o jaký typ stavby se jedná – jiný krb si pořizujeme na chatu jen jako doplňkový zdroj tepla a jiný jako hlavní zdroj tepla do rodinného domu. Zcela jiné parametry pak budou mít krby určené jen pro estetické účely. Jiný krb je vhodný do dřevostavby, jiný pro pasivní domy a jiné krby jsou vhodné do starších rekonstruovaných zděných staveb.

Zvolit správnou velikost krbu k poměru k jeho výkonu je důležitější, než by se mohlo na první pohled zdát. Pokud zvolíme příliš velký krb, který nikdy nedokážeme pořádně roztopit, bude se častěji zápasit se začouzeným sklem, krb zbytečně kouří. Poddimenzovaný výkon, kdy krb neustále přetápíme, vede k poškození součástí topného systému. Pro určení správného výkonu se používá zjednodušené pravidlo, že 1 kW výkonu stačí k vytopení 20 m3 prostoru. Složitější výpočty ale správně zohledňují i tepelnou ztrátu a způsob využívání objektu.

Dřevo, palivové dřevo, krbová kamna

Levné topení v krbu zejména na Vysočině

Krb bych doporučil každému, kdo má rád teplo, domácí pohodu, praskání dřeva a živý oheň. Doporučuji každému, komu to  dovolují  místní podmínky  a rád by si vyhřál celý dům. Dřevo je stále nejlevnější palivo, a provoz krbu vám neudělá čáru přes rozpočet.

#tag #krbova kamna #palivové dřevo #stavba krbu #stavba svépomoci #Vysočina #Dolní Město #Havlíčkův Brod #Světlá nad Sázavou #Nová Ves u Světlé #Lučice #Veselý Žďár #Michalovice #Humpolec #Kyjov #palivove drevo #krbová kamna #novinky #slevy #akce #výhody #zima #topení #vytopit #teplo #ušetřit #levné topení #pasivní domy #nízkoenergetický dům #pasivní dům #nízkoenergetické domy #hledej slevu #heuréka  #porovnání cen #novinky #leták billa #leták kaufland #leták tesco #vánoční dekorace

#tag #krb #krby #palivové dřevo #krbová kamna #novinky #najdi slevu #levně #krby levně #start dance #naše krby #vánoční dekorace #koš na dřevo u krbu #jarní prázdniny 2019 #chatař a chalupář #dárky pro muže #dárky pro ženy #vánoční dárky #prostřeno #kaufland leták na příští týden #billa #penny leták # tesco leták #lidl leták #billa leták #kamnář #komíny #komínové systémy #kachle #kamna #pece #komín #dům #stavba #zahrada #BeF Passive #nizkoenergetické domy #pasívní domy #krbové vložky #levné topení #palivové dřevo #dřevo #Vysočina #akce #cena #porovnání cen #pro vytápění #Krby Vysočina #krby vysocina #Vysocina