Návody a dokumentace - navede vás

Když máte přímo od výrobce  Technické listy, Návody, Energetické štítky tak je hračkou vše naplánovat, dobře připravit, se vším počítat a s výsledky díla se můžete chlubit všem sousedům a celé rodině!

Technické listy jsou k dispozici u každého výrobku a můžete si je stáhnout ve formátu pdf přímo ze stránek výrobce nebo vám je dodám sám s objednávkou resp. pošlu mailem. Obsahují všechny rozměry výrobku a potřebné technické parametry, návody k instalaci a obsluze s odvoláním se na příslušnou normu. Návody doporučujeme přečíst, jsou zde informace upřesňující podmínky stavby krbu.

Navíc získáte potřebné informace o funkci a obsluze svého krbu, zvýšíte užitnou hodnotu zařízení a prodloužíte jeho životnost. Uschovejte dobře pak návod k obsluze, můžete si na začátku každé topné sezóny osvěžit správný postup při obsluze svého krbu.

Krbové vložky řady BeF Passive jsou určeny zejména pro provoz v nízkoenergetických pasivních domech. Tomuto výrobku bylo uděleno technické schválení od Německého institutu pro stavební techniku DIBt.  V České republice jsme vyvinuli speciální dvoubodové zavírání dveří, které používají všechny krbové vložky řady BeF Passive DE  – splňují Bloover door test, jehož hodnota je uvedena v certifikačním protokolu Vaší krbové vložky.

Aby byly dodrženy předpisy a normy pro provoz a certifikaci nízkoenergetických pasivních domů, je nutné dodržet normativy a postupy pro instalaci těchto krbových vložek.

Malý výkon a akumulaci potřebují také krby v oblasti Vysočina

Nízkoenergetické domy na Vysočině potřebují právě taková krbová kamna

Dnes je trendem navrhovat většinu staveb jako nízkoenergetických nebo dokonce jako pasívní domy. Kdybyste do těchto domů postavili klasické kamna, která se běžně prodávají, tak prostor rychle přetopíte, pak musíte kamna škrtit, co není efektivní.

Mnoho výrobců kamen proto vyvinulo nové řady kamen s výkonem kolem tří- až čtyř kilowattů výkonu, což přibližně odpovídá tepelné ztrátě největší místnosti v domě

Další požadavky na výběr krbových kamen už zůstávají podobné jako dříve. Žádají se spíš „širokoúhlá“ kamna s velkou prosklenou plochou. Jednak proto, aby se mohla použít delší dřevená polena a tím pádem se nemuselo při přípravě dřeva jako paliva tolik řezat, jednak proto, že stále více lidí kamna fascinují a rádi se dívají na hořící efekt místo do televize.

Každá kamna mají uvedenou specifikaci, v jakém režimu mohou pracovat. Kromě minimálního a maximálního výkonu (víc z nich nedostanete) také jmenovitý výkon, při kterém fungují v optimálním režimu. To znamená, kdy nejlépe funguje oplach okna kamen vzduchem, a mají nejvyšší účinnost.

Pro vestavbu kamen v nízkoenergetickém domě je důležité, aby projekt předem počítal s instalací kamen. To znamená, aby měl zabudovaný přívod vnějšího vzduchu.

#tag #krb #krby #palivové dřevo #krbová kamna #novinky #najdi slevu #levně #krby levně #start dance #naše krby #vánoční dekorace #koš na dřevo u krbu #jarní prázdniny 2019 #chatař a chalupář #dárky pro muže #dárky pro ženy #vánoční dárky #prostřeno #kaufland leták na příští týden #billa #penny leták # tesco leták #lidl leták #billa leták #kamnář #komíny #komínové systémy #kachle #kamna  #pece #komín #dům #stavba #zahrada #BeF Passive  #nizkoenergetické domy #pasívní domy #krbové vložky #levné topení #palivové dřevo #dřevo #Vysočina #akce #cena #porovnání cen #pro vytápění #Krby Vysočina #krby vysocina #Vysočina